Околу 30 проценти од американците веруваат дека Бил Гејтс се подготвува да ги микрочипира луѓето

Околу 30 проценти од американците веруваат дека Бил Гејтс се подготвува да ги микрочипира луѓето

Едно ново истражување покажало дека повеќе од 25% од Американците и 44% од републиканците веруваат во необична теорија на заговор според која Бил Гејтс планира да користи вакцина „Ковид-19“ за имплантација на микрочипови кај луѓето. Анкетата, е спроведена од Yahoo News и YouGov меѓу 20 и 21 мај, и прашани се 1.640 американци во врска со оваа теоријата на заговор. И на неа позитивно се изјасниле околу 30 проценти од возрасните американци.

Шведска: Започна микрочипирањето (видео)

Околу 19 проценти од демократите веруваа во теоријата на заговор за Бил Гејтс, кој покрај неговите деловни потфати е добро познат по својата јавно-здравствена филантропија. Мнозинството демократи (52%) ја идентификуваат теоријата како лажна. Теоретичарите на заговор тврдат дека Гејтс ја користи пандемијата „Ковид-19“ како начин да се поттикне вакцина која вклучува микрочип способен да ги следи луѓето, а со тоа и светската популација.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.