Пожар во Атина: Се запали станбена зграда, пет противпожарни возила на лице место

Пожар избувна на високо приземје на станбена зграда во атинската населба Ризуполи. Како што јави грчкиот јавен сервис ЕРТ, на лице место излегле 16 пожарникари со пет возила.

Мобилизирани се и два камиони со скали, доколку е потребно да се евакуираат станарите од горните катови.

Пронајдете не на следниве мрежи: