Полицајци нападнати од 23-годишен скопјанец

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.Б.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ и „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 21.08.2023 во с.Визбегово, скопско, пријавениот физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Пронајдете не на следниве мрежи: