Прегазен струмичанец во Скопје, со тешки повреди пренесен во болница

Четириесет и седумгодишен струмичанец е тешко повреден откако бил прегазен на улица „Димитрија Чуповски“ во Скопје.

Несреќата се случила вчера во 14 часот а четириесет и седумгодишниот И.С. бил удрен од четириесетгодишниот Ј.А. од с.Лозово, велешко.

На местото на несреќата извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Пронајдете не на следниве мрежи: