Руски ловци ги пресретнаа американските бомбардери што денеска прелетаа над Скопје (видео)

Руски ловци ги пресретнаа американските бомбардери што денеска прелетаа над Скопје

Руската амбасада неочекувано твиташе дека руски ловци ги пресретнале американските бомбардери што утрово го прелетаа Скопје.

Американските авиони „Б1“ полетаа од Јужна Дакота вчера и до Македонија беа во непрекинат 30-часовен лет. Гориво им се долеваше по пат во воздух. Сликата подолу, стратешкиот бомбардер Б1 на авијацијата на САД.

Авиони на НАТО на нашето небо, добивме ли заштита?

И Раша Тудеј има текст на насловната страна за авионите. Очигледно ова со прелетов била важна работа денеска.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.