Сензуални или префинети: Месецот на раѓање открива какви сте во сексот

Проверете каков е вашиот и пристапот на партнерот во креветот.

Сензуални или префинети: Месецот на раѓање открива какви сте во сексот

Јануари

Овие личности се доса коконзервативни кога станува збор за делење на постелата со некој друг. Но, кога тој некој им се допаѓа, тие прават се` за да им успее врската, вклучително и се` што треба да се прави во спалната соба. Родените во овој месец знаат да бидат меѓу “најнастраните“ учесници во сексуалната игра, иако тоа никогаш не би ви паднало на ум кога прв пат ќе ги видите.

Февруари

Родените во февруари се авантуристи. Тие поседуваат многу страст и  се фокусирани на повеќе цели одеднаш па секогаш ја гледаат пошироката слика. Исклучително е тешко со нив емотивно да се поврзете, но не и невозможно.

Март

Родените во март обожаваат своето време да го посветуваат на секс. Тоа за нив е прекрасна активност што вклучува целосно оддавање на партнерот, па често го креваат до ниво на спиритуалност.

Април

Родените во април се независни личности, но кога ќе остварат врска со некого, вложуваат се што  поседуваат. Сексот со луѓето родени во април е возбудлив, интензивен и жежок, но кога е готов, тогаш навистина е готов. Нивната страст е голема, но од друга страна брзо согорува и многу често знаат за кратко време да се заситат од луѓето.

Мај

Родените во мај сакаат префинет, удобен и сензуален секс. Тие едноставно сакаат да уживаат во самиот чин. Тоа значи: или сатенски прекривки во убаво украсена соба или нема секс.

Јуни

Доколку барате некого за да ви раскажува „валкани“ приказни, тогаш барајте некој роден во јуни. Ако имате секс по телефон, можно е да ги освоите засекогаш. Тие сакаат да ја пробаат секоја можна поза во спалната соба и детално да истражат се` за сексот.

Останататите 6 месеци ќе ги најдете подолу на страната 2 од овој текст: 👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.