Сириско семејство добива 5239 евра на месец социјална помош во Лајпциг, живеат во 220метри квадратни стан (видео)

Верувале или не ова 11 члено семејство го живее својот сон. Не знаеме дали постои подобра или слична можност на друго место во светот. Сириско семејство добива 5239 евра на месец социјална помош во Лајпциг, живеат во 220метри квадратни стан и одозгора на се никој од нив не работи.
Видеото кое ќе го видите е проверено дека е автентично. И тоа од страната КОРЕКТИВ
Ова додаде масло на оган. Во Германија најголем дел од семејствата немаат волку примања. И затоа има огромни реакции. Семејството на Мохамед Идриз после плаќањето на киријата има чисти 4000 евра за живеење.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.