Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Богато, кофеинско и чоколадно подобрување на расположението!
Смуди со кафе и какао за подобро расположение
Потребни состојки:
2 лажици мелено кафе
1 замрзната банана
60 грама боровинки
240 милилитри бадемово млеко
2 лажици чиа семки
1/2 лажица цимет во прав


Начин на подготовка:
Матете ги сите состојки со висока брзина сè додека не добиете мазна смеса. Ако сакате да добиете поблаго освежување, ставете неколку урми, мед или стевија. Ако сакате смесата да биде малку потечна, слободно додајте и вода. Уживајте!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.