Тетовец пеш одел на автопат – го „собрало“ возило

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на наплатна станица Тетово, автомобил „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Б.М.(42) од селото.Србиново, гостиварско, удрило во пешакот В.Д.(41) од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Пронајдете не на следниве мрежи: