ХОРОР.. ИМА МРТВИ И РАНЕТИ: Три лица се убиени, пет се повредени вечерва во пукање во кафе-слаткарница во Истанбул

Вечерва имало пукање во кафе-слаткарница во Истанбул, има мртви и ранети. Според турските медиуми, загинале три лица, а петмина се повредени.

Како што беше најавено, две ривалски екипи се сретнале во кафуле, за да се обидат да ги закопаат секирите и да го смират конфликтот меѓу нив, но дошло до расправија која прераснала во вооружен судир.

,,Дискусијата меѓу две групи во барот на улицата Ајазма околу 20 часот прерасна во вооружена пресметка. Три лица загинаа, а двајца од петте ранети се тешко повредени“, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул.

Пронајдете не на следниве мрежи: