Автор: Roxelana

Балкан

Изборен молк во Бугарија пред утрешното гласање на петтите парламентарни избори во последните две години

Во Бугарија денеска е на сила ден на изборен молк, затоа што утре се одржуваат петтите вонредни избори за помалку од две години. На денот на изборниот молк и на […]

Вести

Актерката во филмови за возрасни против Трамп: Не се плашам да се соочам со него на суд, го видов гол, нема да биде пострашен и да е облечен

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе не е недопирлив, изјави порно ѕвездата Сторми Даниелс во петокот вечерта во своето прво интервју по обвинението. Даниелс изјави за лондонски „Тајмс“ дека забележала […]

Сцена

Одела во фризерско училиште и паднала првата година: За 7 дена заработила 4.000 евра, а сега почнува свој бизнис

Маја Маринковиќ е една од главните учеснички на телевизиското шоу ,,Задруга” а нејзините конфликти со партнерите се веќе во центарот на вниманието. Таа влезе во шестата сезона само неколку дена […]

Вести

Трамп: Ова е политички прогон, овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

 Ова е политички прогон и мешање во изборите на највисоко ниво во историјата. Од времето кога се симнав по златниот ескалатор на кулата Трамп, па дури и пред да положам заклетва како ваш претседател […]

Здравје

Здравје во шоља чај | Имате алергија | Ова се најдобрите чаеви

Нането ќе ги ублажи симптомите на инфекции на респираторниот систем, а нема да погрешите со ѓумбир, масло од црн ким, мајчина душица или козјо млеко. Кивање и течење на носот, […]

Црна хроника

БАБА МОНСТРУМ – Две мали деца го загубија животот додека ги чуваше нивната баба

7-месечната Уриел Шок починала на задното седиште во џип, откако нејзината баба Трејси Никс (65 г.) наводно ја оставила без воздух на Флорида на 22. ноември минатата година. Како оваа […]

Вести

Во метеж при рамазанско делење храна и пари во Пакистан загинати 11 жени и деца

Најмалку 11 жени и деца се убиени денеска во пакистанскиот град Карачи, во метеж што се случи во Рамазанскиот центар за делење храна и пари, соопштија денеска полицајци и спасувачи. […]

Црна хроника

Осумнаесетгодишник од Куманово осомничен за препродажба на марихуана

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 18 години за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и […]