Магазин

Мода

Фустан од 24 каратно злато

Производителот на сладоледи  „Мagnum“ кој пред  две години соработуваше со Карл Лагерфилд повторно влегува во светот на модата и дизајнот. Пред да биде лансиран сладоледот „Мagnum“, го ангажираше Зек Посен […]

Живот

Заедничкиот живот убива!

Кога ќе посакате да живеете со партнерот, бидете спремни на компромис доколку не сакате да се расправате околу сметките, куќните обврски, непријатните навики. Неодамнешните резултати спроведни во Британија покажуваат дека […]

Сцена

Срамно: Братот и пријателките на Маја Николиќ се одрекоа од неа!

Марко Николиќ, Маја Оџаклиевска и пријателките на Маја тврдат дека не можат да ја препознаат во реалното шоу. Вчерашни гости на шоуто “Големиот брат” требаше да бидат Марко, братот Маја […]