Сцена

Сцена

Николина Пишек ќе се венча

Николина Пишек конечно призна дека ќе се венча. После сите шпекулации од српската јавност, Николина Пишек за dnevnik.hr изјави дека Видоје ја запросил пред десетина дена и дека тие наскоро […]

Сцена

Tурскиот заводник Бурак е прогласен за маж на годината

Турскиот заводник и миленик на женскиот дел на публиката, Бурак Озчивит, е прогласен за маж на годината од магазинот “GQ”. 28-годишниот актер, кој пред седум години ја започна кариерата како […]

Сцена

Се бараат стилисти; погледнете ги најлошо облечените на МТВ ЕМА наградите

Црвениот тепих на доделувањето на МТВ ЕМА наградите зрачеше со се освен со гламур.   И додека сите очекувавме дека познатите дами ќе облечат нешто што ќе не остави без […]

Сцена

Меган Фокс првпат во јавноста по породувањето

Глумицата Меган Фокс и нејзиниот сопруг Брајан Остин Грин првпат се видени во јавноста откако станаа родители. Прекрасната глумица го роди нивниот син минатиот месец. Познатиот пар е сликан додека […]

Сцена

Јоце Панов сними видео запис за песната Љубовна религија

Поп пејачот Јоце Панов сними видео запис за песната Љубовна религија на најубавите локации кои природата и ги подарила на Македонија. Видео записот се снимаше седум дена под режисерската палка […]

Сцена

Северина и нејзиниот син Александар

И покрај зафатеноста и посветеноста на нејзиниот најнов албум и работата во студиото, сепак оваа познатата хрватска пејачка издвои дел од своето време учествувајќи во кампањата за потребите и снимањето […]

Сцена

Феноменална изведба на ДНК

Анплагд концертот на Р&Б дуото ДНК кој што се одржа на 29-ти септември во Универзалната Сала во Скопје, беше несекојдневно доживување за присутните, не само поради гостите и одличната изведба […]