Здравје

Здравје

Овие намирници и состојки ве тераат да јадете повеќе од вообичаеното

Некои намирници нема да ве задоволат долгорочно, но тешко е да им одолеете. Токму таквата храна е пречка за секој што сака да посвои здрави навики, да ја промени својата […]

Здравје

Нaместо ригорозна диета – Вака ослабете со вкусна храна

Ако сакате да ослабете, да топите сало, тогаш секојдневно треба да внесувате одредени намирници. За појадок ви требаат житарки. Тоа е најважниот оброк, а ова е најважното правило за слабеење. […]

Здравје

Со Омега 3 против дебелината

Група француски, британски и јапонски научници објавиле дека незаситените масни киселини, омега 3 имаат главна улога во регулирањето на телесната тежина и метаболизмот. Научниците, чии истражувачки резултати биле објавени во […]

Здравје

За фит линија потребен ви е само правилен баланс во исхраната

Ви ги донесуваме најважните информации кои ќе ви помогнат подобро да ги испланирате оброците во иднина и да направите баланс во исхраната: Протеини Протеинот е можеби најзапоставената хранлива материја во […]

Здравје

Ова се најздравите грицки на светот: Само еден грст дневно го штити срцето, ја регулира тежината и го зајакнува имунитетот!

Во последно време сѐ повеќе се зборува за јаткастите плодови во контекст на здрава храна, а нутриционистите наведуваат безброј причини зошто тие се добри за здравјето. Но кога би морале […]

Здравје

Почнувајте го секое утро со оваа напивка: За 2 недели нема да имате ни грам маснотии на стомакот

Комбинацијата на овие состојки дава толку моќна напивка што ќе ги стопи сите масни наслаги што ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, ако почувствувате […]