Скопје

Скопје

Шилегов се пофали со новиот булевар АСНОМ

Шилегов се пофали со новиот булевар АСНОМ Притоа напиша и порака до јавноста: ОД УТРЕ СКОПЈАНИ ЌЕ ВОЗАТ ПО НОВИОТ БУЛЕВАР АСНОМ. Со бележењето на хоризонтана сообраќајна сигнализација на булевар […]

Скопје

Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ

Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ Концертот на британскиот рок бенд „Пласибо“, кој требаше да се одржи на 25 јуни на стадионот на АРМ во Скопје […]

Скопје

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 […]

Скопје

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ – со највисоки светски стандарди фокусирани за безбедноста на здравјето на посетителите Врз основа на одлуката […]

Скопје

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“ ШИЛЕГОВ: НАМЕСТО ДА ГРАДИМЕ ЗГРАДИ НА ПЛОШТАДОТ, НИЕ СОЗДАВАМЕ ЗЕЛЕНИЛО Градоначалникот Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и претседателката […]