Вести

Вести

За наредната 2016 година се обезбедени 11.200.000 евра за 40 видови стипендии

За наредната 2016 година се обезбедени 11.200.000 евра за 40 видови стипендии, соопшти денеска премиерот Никола Груевски.До 2005 година во Македонија имаше се на се од пет до седум видови […]

Вести

Евтов: „Сакав само да покажам колку малку демократија а колку многу тоталитаризам има во албанското општествено милје“

Евтов: „Сакав само да покажам колку малку демократија а колку многу тоталитаризам има во албанското општествено милје“По инцидентот во телевизијата на албански јазик Алсат-М со Стефан Влахов-Мицов, која практикува исклучително […]

Вести

Структурите на СДСМ не се занимавале само со лични карти: Швајцарски сметки и бугарски пасоши во компјутерите

Вистинска фабрика за афери била „работилницата“ на Захир Бекири, човек кој е дел од структурите на СДСМ. Според информациите кои ги објавија медиумите, тој заедно со повеќе лица бил задолжен […]

Вести

Специјалното обвинителство- продолжена рака на СДСМ за политичка пресметка

По лошата игра и серијата неоправдани изговори за непредавање на материјалите од страна на Зоран Заев сосема јасно е дека специјалното обвинителство се претвора во политички играч, чија задача да […]

Вести

Лице од структурите на СДСМ осомничено за фалсификување на личните карти

Захир Бекири – Чауш е провосомничениот за аферата лични карти, дознава Press24 од извори во истрагата. Како што веќе беше објавено, Бекири бил дел од структурите на СДСМ а обвинителството го сомничи […]

Вести

Зимата официјално ни пристигнува во вторник, ќе имаме ли снег за новогодишната ноќ

Зимата кај нас официјално почнува во вторник, на 22 декември, во 5 часот и 48 минути. Истиот ден на северната полутопка ќе биде најкраток за 2015 година, а на јужната […]

Вести

Излетал од пат со автомобил, повредени четири лица

Дваесет и седумгодишениот гостиварец Б.И изутрина околу шест часот на автопатот Скопје – Тетово кај Добарскиот надвозник изгубил контрола над автомобилот БМВ 318 и излетал од патот. Во несреќата со […]

Вести

Ќе имаме ли продолжени викенди и следната година: Еве кои денови се неработни за 2016!

Наредниот неработен ден не очекува дури во 2016 година. Има вкупно 27 неработни денови.За сите граѓани на РМ: 1 Јануари (петок) Нова Година7 Јануари (четврток) Прв ден на Божиќ1 Мај […]