Вести

Вести

Луксузирање во кабинетот на Спасовски!

Нов мебел влезе во канцелариите на соработниците на Оливер Спасовски.Постоечките бироа и канцелариска опрема не биле доволно луксузни за тимот на технички назначениот министер за внатрешни работи па до надлежните организациски […]

Вести

Денес се празнува маченицата која го ширеше Христијанството!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 ноември.Денеска е Св. маченица Цецилија. Свети Цецилија Римјанка се роди во богато и угледно семејство. Рано се одлучи на девствен живот. Подоцна, […]

Вести

Уште еден неработен ден до крајот на годината!

Уште еден неработен ден  до крајот на годината!Празникот Св. Климент Охридски 8 Декември (вторник) е неработен за сите граѓани на Република Македонија, согласно Законот за празниците на РМ, соопшти Министерството […]

Вести

И ова е Зоран Заев!

Весникот Дневник објави детален приказ на тендерите и договорите на кланот Заеви со наслов „И ова е Зоран Заев“. Погледнете и фотографиите во продолжение  Погледнете и фотографиите во продолжение 

Вести

Тодоров: Нашите политички опоненти ја копираат Програмата на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција заедно со граѓаните ја прави програмата. Нашите политички опоненти го копираат овој метод со цел да го постигнат овој стандард кој ВМРО-ДПМНЕ го постави, истакна на […]

Вести

Специјалното обвинителство донесе одлука да воспостави надлежност врз постапките за изборни нерегуларности

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, донесе одлука да воспостави стварна надлежност врз сите предмети на ОЈО Скопје […]

Вести

Хамачек во официјална посета на Република Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими претседателот на Домот на пратеници на Парламентот на Чешката Република, Јан Хамачек, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.Како што […]

Вести

Попоски: Зоран Заев секојдневно ги менува своите ставови

Трибината која ВМРО-ДПМНЕ попладнево ја одржа во Пробиштип ја отвори министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој истакна дека оваа трибина е дел од практиката која ВМРО-ДПМНЕ ја има воспоставено […]

Вести

Рестартирање на производоството на фабриката за тули „Киро Ќучук“

Раководството на фабриката за тули „Киро Ќучук“ од Велес најавува рестартирање на производоството во февруари следната година. Фабриката по подолго неработење и стечај на 19 октомври годинава беше продадена на […]

Вести

Владините мерки за вработување се од интерес за пополнување на слободните работни места

Според податоците на Државниот завод за статистика, во третото тримесечје од 2015 година, се евидентирани 7155 слободни работни места во Република Македонија. Истиот податок се покажува на порталот на Агенцијата […]

Вести

Најава за две трибини

Почитувани, Ве известуваме дека денес (04.12.2015), во организација на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржат две трибини како дел од кампањата “На Македонија и треба твојата идеја”.Првата трибина ќе се одржи во […]