Вести

Вести

Премиерот најави изградба на 4 нови капитални објекти од областа на културата

Премиерот Никола Груевски денеска одговарајќи на новинарско прашање најави изградба на 4 нови капитални објекти во областа на културата.Готов е проектот за Драмски театар во Скопје, во текот на јануари […]

Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Кичево со конструктивни предлози за новата програма

Во рамките на кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ синоќа организираше трибина во Кичево.Беа презентирани проектите кои Владата на Република Македонија ги спроведе […]

Вести

Oд месец февруари ќе се зголемат платите на лекарите

Наредната година сите специјалисти во здравствените домови во Македонија ќе добијат зголемување на платите за околу 4.000 денари или 14,5 проценти, а лекари од општа пракса од Итната медицинска помош […]

Вести

Младината на ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Струмица, се собираат идеи од младите

Младината на ВМРО-ДПМНЕ синоќа одржа трибина во Струмицa.Во салата на националната културна установа ги дадоа своите идеи за да бидат впишани во новата предизборна програма на ВМРО-ДПМНЕ за предвремените парламентарни […]

Вести

Два нови современи апарати во поликлиниката Бит пазар

Во Здравствениот дом Скопје – поликлиника Бит пазар во функција се ставени нови современи колор доплер ехо кардиограф и орл стол. Тие ќе дадат дополнителен придонес во напорите пациентите овде […]

Вести

Експерти: Поради послушноста кон Заев, Јанева вовлечена во спиралата на кривичната одговорност

СДСМ сака насилно, а не преку избори да ја добие власта во Македонија. Со нелегално стекнати материјали, преку закани и под параванот на Специјалната јавна обвинителка, партијата на Зоран Заев […]

Вести

Груевски на промоција на нови дела од капиталните едиции

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на промоција на нови дела од капиталните едиции „Антологија на светската поезија“, „Превод на антологија на македонската книжевност на […]

Вести

СПРЕМЕТЕ СЕ НАВРЕМЕ: Какво ќе биде времето за празниците?

Според популарниот сајт за временска прогноза accuweather.com, во Македонија се очекува снег да падне на почетокот од јануари.Еве какво време не очекува за празниците: Еве какво време не очекува за […]