Ознака: авиони

Занимливости

Во авионите ќе стоиме како во градските автобуси?

Патниците наскоро би можеле да „стојат“ во авионите доколку се остварат желбите на авиокомпаниите кои планираат за пократки линии да ги тргнат седиштата на италијанскиот произведувач „Авионтериорс“. На овие седишта […]

Живот

Зошто навистина е забрането пушењето во авион и други тајни на стујардесите

Секоја бранша има свои тајни и трикови, а авиоиндустријата не е исклучок. Вработените во авиокомпаниите не би откриле деловни тајни, но ова се осум тајни што стјуардесите ги имаат кажано […]

Вести

Бритиш Ервејс ги приземји сите свои авиони

Авиокомпанијата Бритиш Ервејс ги откажа сите летови за лондонските аеродроми Гетвик и Хитроу поради проблеми со компјутерскиот систем.Како што се наведува, на патниците им е речено да не патуваат на […]

Занимливости

Знаете ли зошто скоро СИТЕ патнички авиони се во бела боја?

Логоата на авионите секогаш се во боја, но се испишани на бела површина. Сте се запрашале ли некогаш зошто авионите не се појавуваат во различни бои?Всушност, ретко некои примероци доаѓаат […]

Вести

Грците ја открија најголемата лага на Ердоган за тоа што се случувало за време на пучот

Грчкото  Воено  воздухопловство тврди  дека во ниту  еден момент воените авиони  не не го  гонеле Реџеп Таип  Ердоган за време на државниот удар, како  што  изјавил тој  во неколку интервјуа […]