Ознака: АИВО ОРАВ

Вести

Орав: Очекуваме наскоро да се реши политичката криза

Еврокомесарот Аиво Орав денеска изјави дека очекува посетата на специјалниот германски пратеник Јоханес Ханјдл на Македонија да влијае на развојот на настаните околу решавањето на политичката криза и најави оти […]