Ознака: албанец

Вести

„Дојди и сокри ми се под фустанот“! Британките полудеа по овој Албанец кој го бара полицијата

Во обид да го пронајде Албанецот кој избегал од мигацискиот центар, шкотската полиција објави фотографија од избеганиот на Фејсбук. Набрзо тој доби бројни обожавателки.25 годишниот Гуксим Имерио стна хит на […]

Балкан

Уапсен Албанецот што пушти дрон на фудбалски натпревар

Исмаил Морина, човекот кој крена огромна прашина на квалификацискиот натпревар за Европското првенство помеѓу Србија и Албанија, наводно е уапсен пред еден месец во Дубровник и наскоро треба да биде […]

Вести

Италија: Уапсен Албанец кој извикувал ИД и повредил полицаец

Полицијата во италијанскот град Римини уапси Албанец, кој, кога му побараle документи почнал да се заканува и да извикува „Исламска држава“ и да ја велича оваа терористичка организација, а во […]

Балкан

Албанец од Србија загинал во Сирија

Албанец по потекло од југот на Србија минатиот петок загинал во борбите во Сирија, соопшти во вторникот белградската телевизија Б92, повикувајќи се на интернет портали.Како што наведуваат медиумите, еден од […]