Ознака: арсенал

Меѓународен фудбал

Виктор Валдез прв пик на Арсенал

Лондонски Арсенал, ќе се обиде во летниот преоден рок да го договори трансферот на голманот на Барселона, Виктор Валдез.Англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал е подготвен за трансферот да издвои 11,5 […]

Меѓународен фудбал

Шванштајгер посакува реми на „Емирејтс“

Арсенал и Баерн Минхен, во вторник на „Емирејтс“ во Лондон, ќе го одиграат првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампиони. Двете екипи, во елитното натпреварување влегоа со големи амбиции, но […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Баерн му гостува на Арсенал

Во вторник и среда, во Лигата на шампиони, ќе бидат одиграни преостанатите четири натпревари од осмина финалето. Сите четири средби, треба да понудат врвен и неизвесен фудбал, но очите на […]

Меѓународен фудбал

Арсенал подготвува нов договор за Венгер

Челниците на фудбалскиот клуб Арсенал планираат да ја продолжат соработката со тренерот Арсен Венгер на уште две години, пренесуваат англиските медиуми. Актуелниот договор на Венгер истекува во јуни 2014 година, […]

Меѓународен фудбал

Арсенал ќе го доведе Матри во своите редови

Според пишувањата на англиските медиуми, тимот на Арсенал, во јануарскиот преоден трансфер-период ќе се обиде да го доведе Матри во своите редови. Матри веќе долго време е во втор план, […]

Меѓународен фудбал

Венгер верува во Росицки

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал верува дека со враќањето на Томаш Росицки играта на Арсенал ќе добие на креативност, французинот смета дека Казорла и Росицки би биле одличен тандем. Томаш […]

Меѓународен фудбал

Венгер „домаќински“: Нема да ги фрлам парите во вода!

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер за јавноста изјави дека „домаќински“ ќе работи и во иднина, и дека нема да прави непотребни трансфери во претстојниот зимски преоден-трансфер период. […]