Ознака: Баварија

Свет

Во Баварија паѓал град со големина на топче за голф

Германската покраина Баварија, особено Минхен и околината, синоќа ги зафатило силно невреме кое предизвикало голема штета, а повеќе лица се повредени. Во покраината паѓал град со големина на топче за […]

Вести

Македонија со поголем извоз во Баварија од Ирска, Шведска, Индија, Србија и Данска

Во рамки на посетата на партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ на покраината Баварија претседателот на партијата, Никола Груевски и членовите на партискиот извршен комитет, денеска остварија средба со стопанската комора на […]

Вести

Премиерот на Баварија е задоволен од средбата со Груевски

По средбата со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, премиеротна Баварија и лидер на Христијанско – Социјалната Унија Хорст Зехофер на социјалните мрежи сподели фотографија со информација за остварената средба.-Денеска му […]

Вести

Зехофер: Македонија е важен и успешен партнер

На првиот ден од посетата на германската покраина Баварија делегацијата на ВМРО – ДПМНЕ предводена од претседателот на партијата Никола Груевски се сретна со премиерот и лидер на Христијанско – […]

Вести

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ ќе престојува во работна посета на Баварија

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот на партијата Никола Груевски денеска и утре ќе престојува во посета на германската покраина Баварија.Заедно со лидерот Груевски во Баварија се и вицепремиерот и […]

Вести

Речиси сите биле тинејџери: Еве од каква националност биле убиените во Минхен

Минхенската полиција соопшти дека во вооружениот напад во трговскиот центар загинале 10 луѓе, а 27 се повредени.Тројца од жртвите се косовски државјани, тројца турски државјани и еден Грк. Седуммина од […]