Ознака: бела ноќ

Живот

Утре изменет сообраќаен режим на булeварот „Партизански одреди“

Поради одржување на традиционалната манифестација „Бела ноќ“ на платото пред Универзална сала утре од 19 часот ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на булeварот „Партизански одреди“, на потегот од крстосницата […]

Локална самоуправа

Дванаесетто издание на Бела Ноќ

Вечер /01.10.2016 година, сабота/ ќе се одржи традиционалната манифестација БЕЛА НОЌ, која и годинава ќе изобилува со перформанси, изложби, концерти и инсталации, бесплатен филмски маратон во Кино Милениум… и мултимедијален […]

Култура

Бела Ноќ на Град Скопје во пресрет на Денот на независноста

Денеска на конференција за медиумите во Музејот на македонската борба, Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска  ги изнесоа деталите за одбележување  25 години […]