Ознака: Благој Бочварски

Вести

Штипскиот татко Бочварски призна: „Имавме мало опуштање…“

На прашањето на што се должи зголемениот број на случаи на коронавирус во Штип во последната недела, во емисијата „10МИНУТИ“ на ТВ 21 градоначалникот Благој Бочварски призна дека „имале мало […]

Вести

Градоначалникот на Штип Бочварски ги обвини штипјани за заразата и моменталната ситуација во Штип!

Таткото на градот го обвини својот народ… Го обвини оној народ кој му укажуваше нему и на останатите надлежни дека газдите на конфекциите се иживуваат со текстилниот работник! Сликите од […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: На СДСМ им пречи инвестирањето во железниците бидејќи не заковаа ниту една шајка во железницата

Бетонските столбови од пругата кон Бугарија се сиот спомен на владеењето на СДСМ во Македонија. Големите зборови и нула реализација се вистинскиот симбол на се што СДСМ правеше во државата […]