Ознака: БРЕГЗИТ

Вести

ПОСЛЕДИЦА ОД БРЕГЗИТ: Шкотска најави нов референдум за независност!

Лидерката на шкотската СНП Никола Старџон истакна дека Шкотска се изјаснила (62 проценти за останување во ЕУ) што навестува дека овој референдум нема да биде последен.Се очекува сега да се […]