Ознака: БРЕГЗИТ

Економија

Британските туристи во Грција останаа без пари

Британските туристи што во моментов се на одмор на бреговите на Средоземјето се нашле во небрано бидејќи никој не сака да им ги смени фунтите.Откако Велика Британија на референдум изгласа […]

Вести

Не губеа време: Веднаш по Брегзит, Северна Ирска подготвува барање за референдум за независност

По најавите на Шкотска дека би можела да одржи референдум за независност од Обединетото кралство по Брегзит, такво барање подготвува и Северна Ирска.Вицепремиерот на Северна Ирска, Мартин Мекгинис од партијата […]

Вести

Попоски: Одлуката на Велика Британија значи загуба на еден поддржувач на процесот на проширување

Министерот за надворешни работи Никола Попоски по повод одлуката на Велика Британија за излез од Европската унија смета дека станува збор за одлука единствено на британските гласачи и даночни обврзници […]

Вести

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на […]

Tweet

Утре во 12.00 се блокира раскрсницата кај Пикадили циркус. После вечерта маваме по тркалото со боја!

Брегзит крена прашина во светот, а последиците од референдумот на кој мнозинството од граѓаните на Британија се изјаснија дека сакаат да излезат од ЕУ веќе се чувствуваат по објавувањето на […]