Ознака: Валандово

Издвојуваме

Филип Петровски: Овој конгрес е компромитиран и наместен пред да почне

Некој упорно удира со главата во зид. Таа глава одеше во зид и со уцените од Заев, Пржино, а и растурањето на коалицијата ВМРО-ДУИ… Таа глава упорно си сака да […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Груевски го поставува Мицковски за претседател на наместен конгрес

Хмммм, станува интересно, до некаде и патетично.. Додека јас размислувам дали од кога ќе станам претседател, еден од моите потпретседатели да биде избран од месните комитети, другиот да биде избран […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Базата не се слуша веќе подолг период и служи само како бројка

Отворено писмо до медиумите, граѓаните на Македонија и членовите на ВМРО- ДПМНЕ во пресрет на веќе компромитираниот и нелигитимен конгрес. Почитувани, Чувствувам голема одговорност и должна почит кон секого од […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Да излеземе на дуел за членовите да знаат кого бираат!

Почитувани, Во контекст на престојниот конгрес, а се со цел транспарентно преставување пред македонската јавност заради решавањето на стратешките прашања кои ќе следат, а во Америка како постојана пракса и […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Што ќе променам како претседател на ВМРО!

Што ќе променам како претседател на ВМРО, 1. Ќе ги отворам вратите на сегашната палата, и ќе ја претворам пповторно во народен штаб на ВМРО (ренген детекторот ќе го извадам […]

Вести

Отворени се гласачките места во Гевгелија, Валандово и Богданци

Во општините од југоистокот на Македонија, точно во седум часот почна гласањето на сите избирачки места, кое се одвива мирно и без проблеми.Претседателот на Општинската изборна комисија од Гевгелија, Гордана […]

Вести

Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи.Веќе започна првиот митинг кој се одржува во Валандово (Сала „Јанко Узунов“). Вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со […]