Ознака: Ван Перси

Сцена

Тошиќ и се закани да го избрише твитот но беше доцна

Седум месеци откако Јелена Карлеуша вербално го нападна англискиот фудбалер Ван Перси очигледно клетвата го стигна.Сигурно сите се сеќаваат на скандалот за време на мечот помеѓу Фенербахче и Бешикташ кој […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Робин Ван Перси промаши празен гол

Пред еден месец, Ридинг во Лига Купот водеше против Арсенал со 4-0, по што гостите стигнаа до неверојатни 4-4, што ги одведе до продолженија. Во додатните 30 минути, гледачите погледнаа […]