Ознака: ВООРУЖЕН ИНЦИДЕНТ

Вести

Британската премиерка е на безбедно место

Британската премиерка Тереза Меј е на безбедно место откако напаѓачот беше застрелан во близина на Парламентот од полицијата.Портпаролот на Меј не одговори каде била премиерката за време на нападот. Безбедносни […]

Вести

ВО ЖИВО: Вооружен инцидент- луѓе облеани во крв лежат на улица

Еден полицаец e избоден со нож во Парламентот во Лондон во близина на Британскиот Парламент, напаѓачот е застрелан од полициските службеници, јавува Ројтерс.  Според новинската агенција, неколку луѓе лежат облеани […]