Ознака: временска прогноза

Вести

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен […]

Вести

Следува затоплување, температури до 29 степени

Следува период на потопло време со температури кои на крајот на следната недела ќе достигнат 29 степени. Од УХМР информираат дека следува период на потопло време, со значително затоплување од […]

Вести

Сончево и потопло со мала облачност, температурата до 21 степен

Времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира Управата за хидрометеролошки работи. Утринската температура ќе се движи […]

Вести

Посвежо време со повремен дожд, утре пообилни врнежи

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови од земјава. Минималната температура ќе биде во интервал од […]

Вести

Сончево со мала облачност и ветер, од петок дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал […]