Ознака: временска прогноза

Вести

Сончево и студено време, од понеделник повторно дожд и снег

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и постудено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено претпладне и поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде […]

Вести

Облачно со повремен дожд, на планините снег – Во текот на ноќта обилни врнежи

Времето денеска во земјата ќе биде претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите ќе бидат од снег, […]

Вести

Сончево време, температурите до 20 степени – утре дожд и снег

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе […]

Вести

Сончево со мала до умерена локална облачност и температура до 16 степени

Времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал […]