Ознака: временска прогноза

Вести

Сончево и свежо време, температурите од среда во пораст – од петок дожд

Времето денеска ќе биде претпладне сончево и свежо, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал […]

Вести

Утре пролет, а потоа доаѓа вистинското лице на месец март- еве каква временска прогноза не очекува овој викенд

Времето утре во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Попладне облачноста […]

Вести

Наутро студено до -10, преку ден сончево со температури до 14 степени

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб јужен, а во југоисточните делови умерен ветер од југоисточен правец. Претпладне по одделни котлини ќе […]

Вести

НАЈНИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ ЗИМАВА- Управата за хидрометереолошки работи со предупредување, еве до колку ќе достигнат температурите

Минималните температури во текот на претстојнава ноќ и утре изутрина ќе достигнат од -18 до -7 степени, додека во текот на денот ќе достигнат од -7 до пет степени, најавуваат […]