Ознака: декорација

Занимливости

Нов тренд на Инстаграм што веднаш ќе сакате да го пробате

Даските со раскошна храна или #charcuteries се вистински хит уште од минатата година. Тоа всушност е дрвен послужавник со неколку видови сирење, овошје и друга храна, а блогерите за храна […]

Кулинарство

Направате празнични даски во облик на венец што ќе бидат централниот дел на вашата божиќна трпеза

Интересните даски со храна за јадење можете да ги послужите кога сакате, не само за посебни пригоди. Овој Божиќ, вашата чинија со месо и сирење може да добие празничен пресврт. […]

Занимливости

Заборавете на хартијата и панделките: Овој начин на завиткување подароци го полуде светот

Јапонците се едноставно господари на разни вештини кои честопати нè оставаат без зборови. Една таква е Фурошики – традиционален јапонски метод за завиткување подароци со парче ткаенина. На овој начин, […]

Кулинарство

Марула салата со посебен додаток – Наместо краставици ставете го ова

Направете вкусна салата со марула која е поразлична од сите други. Овој пат не е додатокот краставица, туку ореви. СОСТОЈКИ: 1 марула 1 шолја ореви маслиново масло, оцет и сол […]

Кулинарство

Кафе послужено во корнет што ќе ве расони и подготви за новата работна недела

Во последно време, скромниот корнет за сладолед поминува низ многу шеќерни трансформации. Од обвивки за тако, до црна надворешност, луѓето не престануваат да добиваат инспирација да си поиграат со него. […]

Занимливости

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња Барате интересна велигденска декорација што можете сами да ja направите? Ние ви го предлагаме овој интересен венец со зајачиња. За […]

Занимливости

Прекрасни велигденски јајца: 5 техники за природно фарбање кои секому успеваат

Периодот пред Велигден е совршен за запознавање со најубавите техники за фарбање јајца. Сите методи што ќе ги презентираме се целосно природни, односно не вклучуваат употреба на хемиски средства и […]

Занимливости

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Сега имаме многу време, така што оваа година нема оправдување куќата да не биде совршено украсена. Велигден се приближува, а ние предлагаме да направите дрво на среќата што ќе го […]