Ознака: добивка

Занимливости

Претурала по ѓубре во депонија и најде многу пари: Нејзиниот живот од беда, стана бајка за неколку минути

Девојка имала неверојатна среќа кога претурајќи по ѓубре во депонија нашла многу пари, а поради приказната и камерите кои веднаш дошле на местото на настанот, таа нашла и работа и […]

Живот

Со тетката играл лото и освоиле милион долари, но тогаш следуваше шок: Нема да му даде ни цент, и тоа не е се

Канаѓанката Барбара Редик и нејзиниот внук Тајрон Мекинис заедно изиграа лото и среќата им се насмевна широко, барем на некое време. Иако заедно позираа со освоените 1,2 милиони канадски долари, […]

Занимливости

За шест месеци фатил четири лотарии и се збогатил за 6 милиони долари

На маж од Калифорнија навистина му се посреќи. За шест месеци е побогат за повеќе од шест милиони долари, играјќи четири лотарии. Антулио Мазариегос првата добивка ја освоил во ноември […]

Занимливости

Руска пензионерка ја доби најголемата премија на лото

Пензионерка од Русија освоила пола милион рубљи, односно 7,2 милиони евра на лотарија, а со тоа оваа сума е и најголема во историјата од постоењето на лотото во Русија.Државната лотарија […]

Занимливости

Со уплата од една фунта оваа жена добила 600.000 фунти

Обложувачите понекогаш трошат премногу време на тоа во каква форма се играчите, кога тимот на кој сакаат да вложат пари последен пат победил на гостински терен, кога последен пат им […]

Вести

Првата премија од 300.000 денари од инстант лозот ДИЈАМАНТ исплатени од Државна лотарија на Македонија

Првата од 15-те најголеми добивки од инстант лозот ДИЈАМАНТ, вредна 300 000 денари, денес 08.11.2017 год. беше исплатена во просториите на Државна лотарија на Македонија.Среќниот добитник е Живко Илиески од Битола , […]

Вести

Првата голема добивка од Дијамант освоена од редовен играч

Просториите на Државна лотарија на Македонија денес ги посети Ѓурѓа Ѓорѓиева, која е  редовен играч и најчест добитник на премии и поголеми добивки.ен дијамант и пет прстени и со вкупна […]