Ознака: добивка

Вести

Албанец освои 170 милиони евра на лотаријата Еуромилионс

Граѓанин на Белгија со албанско потекло освои 168 милиони евра на лотаријата Еуромилионс.Според пишувањето на медиумите, 45-годишниот човек погодил 5 броеви и две ѕвездички, што било доволна да ја освои […]

Фото

ФОТО: За уплата од 30 денари, добил неверојатни 9.000 евра!

Редовен играч на спортско обложување успеа да заработи околу 9.000 евра или приближно 540 000 денари, пренесе „Струмица денес“.Имено, Кирил М. од струмичко Муртино со уплата од 30 денари во […]

Балкан

Го уцениле да уплати ливче за да оди во тоалет и тоа му донесе богатство!

Приказната која овие денови го освои интернетот гласи вака: Човек од Белград морал итно да оди во тоалет. Влегол во обложувалница, а таму му се случило нешто што ќе го […]

Економија

Heineken ја зголеми добивката

Третиот по големина производител на пиво на светот, холандски Heineken извести дека во 2012 година ја зголемил добивката  и најави продолжување на растот на обемот на продажбата, благодарение на африканските, […]