Ознака: жена

Живот

Жената е најубава кога е сакана, не е до шминката, до среќата е

Како што може да се забележи од многу различни аспекти на односите, мажите имаат тенденција, да уживаат во доминантнитe улоги кои им даваат чувство на контрола. Изразите како што се: […]

Љубов и секс

11 карактеристики што треба да ги има жената на вашиот живот

Сите сакаат вистинска љубов, но да ја пронајдете личноста од која ќе добиете таква љубов е малку тешко. Постојат многу различни видови луѓе и милион различни начини да ги запознаете. […]

Љубов и секс

8 постапки на џентлмените што може да го стопат срцето на секоја жена

Жените сакаат да бидат независни, но длабоко во себе, сакаат да бидат третирани како дами. Но, реалноста е поинаква и денес ретко ќе сретнете вистински џентлмен. Во продолжение прочитајте како […]

Нега и убавина

Направила само една промена во својата исхрана, па ослабнала неверојатни 30 килограми

Жена која ослабнала неверојатни 30 килограми открива како сега изгледа нејзината исхрана. Британката Ребека Формостоун (23), со години носела корсети за да го сокрие вишокот килограми во пределот на стомакот, […]

Живот

Зрелите години никогаш не биле подобри: 5 позитивни промени кои ги чувствува секоја жена во 40-те и 50-те години

Не се вели без причина дека зрелите години од животот се најдобрите години. Кога жената ќе зачекори во 40-те години, доаѓа до хормонски промени и до забавување на метаболизмот. Иако […]

Живот

Само Бог го имал одговорот на ова прашање: „Мамо, зошто плачеш“?

Едно момче ја прашало својата мајка: „Зошто плачеш?” „Затоа што сум жена.” – му одговорила таа. “Не разбирам.” – рекло момчето. Мајката само го прегрнала и кажала „Никогаш и нема […]

Занимливости

Жена бара развод затоа што сопругот премногу ја сака и никогаш не се кара со неа

Муслиманка од Индија побарала развод од шеријатскиот суд затоа што нејзиниот сопруг премногу ја сака, пренесува „Одити централ“. Неидентификувана жена од индискиот округ Самбал во сојузната држава Утар Прадеш се […]

Занимливости

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Рени е жена родена во Монголија која е со несомнено импресивен раст, а нејзините нозе ја прават нејзината височина уште повеќе воодушевувачка. Тие се долги 134 цм. Нејзините родители исто […]