Ознака: жена

Занимливости

Како изгледала совршената жена во 1921 година

  Обично избегнуваме да опишуваме како изгледа “совршената” жена. Но откако ја прочитвме оваа статија напишана во 1912 година за 24-годишната Елси Шиил, која била прогласена за совршена жена во […]

Сцена

Милан: Северина е моја жена!

Љубовната приказна за Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ сеуште е актуелна, иако раскинаа пред повеќе од месец дена. Српскиот бизнисмен неодамна ја отвори душата за јавноста и откри дека не […]