Ознака: жељко ражнатовиќ аркан

Сцена

Цеца ја чека екстрадицијата, откриено во кој затвор ќе „лежи“ убиецот на Аркан во Србија

Србија во најскоро време ја очекува екстрадицијата на Доброслав Гавриќ кој во 2000-та година во хотелот Интерконтинентал во Белград го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тој се крие во Јужна Африка […]

Сцена

На Цеца и се заледи крвта кога ја виде оваа личност на гробот: Ова е ќерката на Аркан која ја доби со вработена во затворот каде лежеше

Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на денешен ден пред 20 години во 17:05 часот во тогашниот хотел „Интерконтинентал“ во центарот на Белград. По тој повод денеска семејството и пријателите се […]

Сцена

Работел за Аркан, се дружел со подземјето: Вистината за Милојко кој се прослави поради врската со 53 години помлада девојка

Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро “момче“ Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното шоу „Парови“, нивните соседи и роднини откриваат неверојатни работи за […]

Сцена

Со неа Аркан имаше четири деца, а во брак беа 13 години: Еве како денес изгледа првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ

Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, објави фотографија на со неговата мајка Наталија. -Мајка светица, напиша Војин како коментар под фотографијата. Имено, Наталија Мартиновиќ е првата жена на Жељко […]

Сцена

Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи

Денеска се навршуваат 19 години од смртта на сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен. Точно пред 19 години беше убиен командантот на доброволната гарда, а на денешниот […]

Балкан

ЛИКВИДИРАН УБИЕЦОТ НА АРКАН: Изрешетан Милан Ѓуриќиќ Мики

Милан Ѓуриќиќ Мики од Лозница, кој е осуден на 30 години затвор поради убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан и двајца негови пријатели во хотелот Интерконтинентал, на 15 јануари 2000 година, […]

Живот

Денес свадбениот автомобил скапува – ова е скапиот Јагуар со кој Аркан дошол по Цеца

Свадбата на Цеца и Жељко Ражнатовиќ Аркан беше свадба на векот за која пишуваа дури и американските медиуми, а на Си Ен Ен беше сензација.Двојката по 2 години врска се […]

Балкан

Српската јавност се соочува со страшни сознанија: Еве ШТО ги поврзува атентатите врз Аркан и Ѓинѓиќ!

Српски Курир ексклузивно ја откри вистинската за најголемото мафијашко убиство во последните 25 години!Жељко Ражнатовиќ Аркан е ликвидиран бидејќи го спречил атентатот на премиерот Зоран Ѓинѓиќ, кој во последен момент […]