Ознака: жељко ражнатовиќ аркан

Балкан

Еве зошто го ликвидирале Аркан!

Зоран Ускоковиќ Сколе, наводно е еден од организаторите на убиството на Жељко Ражњатовиќ Аркан. Наводно, тој бил бесен после расправијата поради поделбата на парите околу трансферот за фудбалерот Никола Лазетиќ. Аркан, […]

Балкан

НОВИ ДЕТАЛИ: Полицијата знаела дека се подготвува ликвидација на Аркан?!

Во српските медиуми деновиве се појавија нови информации за убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан.Според новите сознанија, српската полиција знаела дека се подготвува негова ликвидација. Во прилог на таквите тврдења оди […]

Живот

Видео што се криеше цели 16 години: „Истрчав до сепарето и видов крв на левото око на Жељко кое беше затворено. Забите му беа искршени…“

Поминаа 16 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, но јавноста понатаму ја интересира кој е вистинскиот одговорен за неговото убиство.Тој 15. јануари 2000. година пред хотелот „Интерконтинентал“, околу 17 […]

Фото

Мистериозна фотографија од гробот на Аркан ја смрзнува крвта во вените. Кој е овој човек?

На Фејсбук се појави фотографија на која покрај гробот на Аркан стои човек кој многу потсетува на покојниот водач на тигрите.Како што теориите за лажната смрт на Аркан се популарни, […]

Сцена

СИНОТ НА АРКАН ИЗНЕНАДИ: „Татко ми е жив и го смени личниот опис“

Сакам Србија да ја знае вистината. Цеца го претстави како вујко, како роднина. Во Аја Напа мојот татко сѐ уште живее.Ова шокантно тврдење на синот на Аркан, Михајло Ражнатовиќ, отвора […]