Ознака: здравство

Живот

Ова се знаци дека срцето ви е слабо, обрнете внимание на симптомите👇❤

Според д-р Дејвид Мајдалан, од клиниката во Кливленд, постојат јасни симптоми на лошо срце, на кои треба да се обрне внимание. Абнормална срцева фрекфенција Позната како аритмија, не значи дека […]

Вести

Историски ден: завршена е успешно првата трансплантација на срце во земјава

Историски ден: завршена е успешно првата трансплантација на срце во земјава По тој повод Филипче напиша: Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја […]

Црна хроника

Утрово интервенирала полицијата пред МЗ, непознато лице го чекало Филипче

Утрово било пријавено дека машко лице седи на скалите пред зградата на Министерството за здравство. Полицијата интервенирала откако од Одделот за обезбедување ова го пријавил. Интервенирала екипа од полициската станица во […]

Вести

КОРОНАВИРУС: На Инфективна се 61 пациент, 11 се во тешка состојба (4 АПРИЛ 2020)

КОРОНАВИРУС: На Инфективна се 61 пациент, 11 се во тешка состојба (4 АПРИЛ 2020) Во моментов на Инфективната клиника се хоспитализирани 61 пациент, од нив 11 се во тешка состојба […]

Вести

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот Дури 13 здравствени работници од кумановската болница се позитивни на корона вирусот. Податоците варираат од 11 до […]

Вести

КОРОНАВИРУС: Глобален биланс на 31 март 2020, над 40 илјади мртви досега избројани

КОРОНАВИРУС: Глобален биланс на 31 март 2020, над 40 илјади мртви досега избројани Досега здравствените власти глобално регистрираа над 840 илјади заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Од нив 41 илјада се […]

Вести

Американка добила неверојатна сметка за лекување од КОРОНА ВИРУСОТ

Дани Асини кон крајот на февруари почнала да чувствува болка во градите и мигрена, отишла кај доктор за да се консултира за можните несакани ефекти од лекот што штотуку почнала […]