Ознака: имиња

Вести

Ана и Дамјан најпопуларни имиња во општина Аеродром за 2016, погледнете кои се за оваа година

Во изминатата 2016 година, градоначалникот на општина Аеродром додели најмногу, досега рекордни, 808 решенија за еднократна парична помош за новороденчиња, од кои речиси подеднакво беа машки и женски, односно имаше […]

Живот

Знаете ли што значат имињата на месеците

Сте знаеле ли дека пред календарските интервенции од страна на римскиот император Нума Помпилиј,‭ ‬годината почнувала со Март,‭ ‬а Јули не постоел како месец се до доаѓањето на Јулие Цезар […]

Вести

Ако статистика не лаже : Жените со овие 20 имиња ќе забременат во 2017 година

Ако Вашето име се наоѓа на листата има големи шанси да забремените во текот на оваа година .Ако планирате да забремените  оваа година , ова многу ќе се израдувате  она […]

Занимливости

Идни родители! Ова се најпопуларните имиња во регионот за момчиња и девојчиња

Некои родители сакаат на своите деца да им дадат долги имиња, додека пак други се решаваат за кратки варијанти, посебно ако имаат долго и впечатливо презиме.Кои се најпопуларните кратки имиња […]

Занимливости

Еве што значат најубавите библиски имиња!

Старите традиционални имиња се враќаат во мода. Еве што значат имињата од Библијата.Женски:  1. Aдa – преубав украс 2. Aвa – неправда 3. Дина – oдмаздена 4. Eлизабета – божјо ветување 5. Eстера – тајна 6. Eвa – живот 7. Jудита – жена од Јудеја 8. Maгдалена – жена од […]

Занимливости

Овие петнаесет имиња на деца кои значат „среќа“

Овие петнаесет имиња на деца кои значат „среќа“Во продолжение погледнете кои 15 детски имиња за девојчиња и момчиња во некои култури значат „среќа“ или „среќен“. За девојчиња АлисаЕдитаДитаАлеграХанаАдаЛетицијаУнаБеатрисАида За момчиња […]