Ознака: Карпош

Вести

Координаторката на советничката група на СДС во Карпош именувана за државен секретар во МВР

Социјалдемократскиот сојуз со кадри од 2002-ра година ќе ги департизира институциите, како што најавуваа од партијата, но и самиот Зоран Заев. Координаторот на советничката група на СДСМ во општина Карпош, […]

Вести

Без струја утре делови од Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош

Заради технички зафати во електро-мрежата утре без струја ќе останат делови од општините Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош, информираат од РЦУК Скопје.Од 9:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од […]

Вести

Без струја утре делови од Кисела Вода, Карпош и Аеродром

Без електрична енергија утре од 08:30 до 16:00 часот ќе бидат корисниците на улиците „Балзакова“, „Дренак“ и „Невена Ѓорѓиева Дуња“, во општина Кисела Вода.Како што соопшти Регионалниот центар за управување […]

Вести

Опожарени 3 возила во Карпош

Вчера околу 05.00 часот во Скопје, на паркингот на ул. „Леринска“, настанал пожар во возило „фолксваген голф  7“ со скопски регистарски ознаки, по што истото целосно е опожарено.Од пожарот зафатени […]

Вести

Карпош и годинава традиционално кршеше лепче во домот за стари лица „Мајка Тереза“

Во домот за стари лица „Мајка Тереза“ веќе 15 години се крши лепче традиционално за Василица од страна на УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Карпош.  Во хармонична и празнична атмосфера младите […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка вечерва во Карпош

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во населба Карпош, во близина на МИДА.Според неофицијалните информации, има повредени. На местото на несреќата веднаш пристигнала и екипа на Брзата помош. Наскоро повеќе […]

Црна хроника

ПЕДОФИЛ силувал 12-годишно девојче во Карпош

– Непознат сторител извршил полов напад врз 12-годишно девојче вчера во скопската населба Карпош.Како што соопшти МВР, случајот го пријавила В.П., мајката на девојчето, ноќеска во 2:30 часот по полноќ. […]

Издвојуваме

Јакимовски: Еве зошто решив да се кандидирам во Карпош

Почитувани граѓани на Општина Карпош Чувствувам морална обврска, како досегашен градоначалник на Општина Карпош и од скоро кандидат за градоначалник на следните локални избори, на граѓаните на Карпош, но и […]