Ознака: кајгана

Кулинарство

Најпознатиот француски готвач открил совршен трик за највкусната кајгана за кој не ви требаат ниту пари ниту труд

На нашите трпези најчеста намирница се јајцата, барем кога станува за појадокот. Тие заситуваат, полни се со протеини и се здрав избор, а предност е и што можат да се […]

Кулинарство

Полнета кајгана

Направете деликатес од јајца кој е идеален за појадок или за рана вечера. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка. СОСТОЈКИ: 4 јајца 3 лажици пармезан 100 гр Пекабеско […]

Живот

Омилен појадок: Кајгана мафини

На луѓето кои се трудат да ослабат им се препорачува да јадат обилен појадок, но да одбегнуваат бело брашно и рафинирани шеќери рано наутро. Наместо тоа, нутриционистите предлагаат храна која […]

Кулинарство

За добра кајгана важна е само една финта: Толку е едноставна што ќе се изненадите!

Судејќи  според  познатиот кулинарски шеф Ентони Бордеин, ретко кој  денес  подготвува кајгана како  што  треба. Имено, тој  тврди  дека  финтата  е во јајцата.Бордеин вели  дека јајцата пред пржење никако  не […]

Кулинарство

Трик како да направите кајгана во лушпа!

Доколку сакате   да ги  импресионирате  гостите и  да им понудите варени јајца кои  всушност  де кајгана од внатре,  еве го  трикот како  да го направите  тоа. Многу  едноставно.Јајцето  се става […]