Ознака: Киелце

Ракомет

Чупиќ: Се навикнав на „жешката“ атмосфера на овие простори, не ми сметаше воопшто!

Ракометарите на Киелце по големата борба пред седум илјади бучна публика во Скопје стигнаа до важна победа на гостувањето кај македонскиот претставник во Лигата на Шампионите, екипата на Металург, јунак […]