Ознака: килограми

Нега и убавина

„WILD“ диета – килограмите се намалуваат, а расположението докажано се подобрува

Концептот на диетата е многу едноставен – ослободете се од целата вештачка храна, сите вештачки додатоци и фокусирајте се само на здрава и домашна храна. Ова звучи едноставно, но ќе […]

Занимливости

Имал 317 килограми и животот му висел на конец: Нема да верувате каква трансформација доживеа овој човек

Сал Парадисо (39) од Флорида тежел 317 килограми, но откако решил да ги промени навиките во исхраната, изгубил 219 килограми и ја постигнал посакуваната тежина. До 31 година, тој бил […]

Живот

Научниците потврдија дека овој омилен напиток меѓу луѓето влијае во намалувањето на мастите и килограмите

Пиењето на овој, за многумина омилен напиток, е корисно и ги разградува мастите, но исто така спречува таложење на истите – покажало истражувањето на научниците од англискиот универзитет. Тимот експерти […]

Живот

Колку килограми смеете да се поправите во бременоста?

Идните мајки кои се здебелуваат повеќе отколку што треба можат да имаат ризична или комплицирана бременост, па дури и проблеми после породувањето. Ако чувствувате постојан глад во тек на бременоста, […]

Сцена

Лепа Брена се преполови: Пејачката ослабе дури 17 килограми со оваа едноставна диета

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата […]

Нега и убавина

Опседнати со слабеење, а подебели од кога и да е: Пет работи кои нѐ спречуваат да ги намалиме килограмите

Во светот на здравјето и фитнесот, се соочуваме со врвна иронија: опседнати сме со слабеење, а никогаш досега не сме биле подебели, но тоа е така затоа што постојат работи […]

Живот

Над половина Французи се здебелиле за време на пандемијата со коронавирус

Дури 57 отсто Французите сега имаат повеќе килограми од почетокот на примените на мерките за спречување на ширењето на вирусот Ковид-19, на 17 март. Испитувањето спроведено од институтот Ифоп за […]

Живот

Што можат шминката и килограмите да направат од жените?

Овие актерки го сменија личниот опис заради своите улоги – и се претворија од убавици во ѕверови. Што можат шминката и килограмите да направат од жените? Ги гледате на црвениот […]