Ознака: килограми

Сцена

Кога ќе дознаете колку килограми ослабел Дарко Лазиќ за само 15 дена ќе ви се помати во умот

Српскиот пејач Дарко Лазиќ овие денови повторно е во центарот на вниманието откако сподели прва фотографија од ослабувањето што ги полуди фановите. Лазиќ ослаби толку многу што фановите дури се […]

Живот

Обидете се да погодите колку килограми имаат жените на фотографијата

Мерењето и следењето на промените во телесната тежина може да бидат добра техника за проверка на успешноста од слабеењето. Меѓутоа, слабеењето треба да биде базирано на здрава исхрана и вежбање, […]

Нега и убавина

Погледнете ја нејзината неверојатна трансформација на задникот и целото тело која ги запрепасти луѓето на Инстаграм

Теси Коузоукас имала мисија откако ја родила својата ќерка, а тоа е да ослабне 23 килограми кои ги добила во текот на бременоста. 22-годишната млада мајка и деловна жена имала […]

Сцена

Фановите стаписани: Ана Николиќ откри што пиела за да ослаби 15 килограми, а ќе продолжи и во иднина со истата супстанца

Една од најатрактивните пејачки на балканската естрада Ана Николиќ веќе со години води борба со вишокот на килограми, а по породувањето реши да направи голема музичка пауза по што се […]

Нега и убавина

Најбрзата диета го „запали“ интернетот! Можете да ослабнете дури 15 килограми!

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и отстранување на масните наслаги, па конечно, пронајдено е најбрзото решение. Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, […]

Нега и убавина

За 1 месец цела облека ќе ви биде голема: Моќна напивка за брзо слабеење

Оваа напивка поттикнува слабеење и ги исфрла токсините од телото. 1 лимон 60 гр магдонос 60 мл вода Исечкајте магдонос и прелијте со врела вода. Оставете да се излади и […]

Живот

Болничката ВМА диета симнува меѓу 7 и 15 килограми за 2 недели- еве што точно треба да јадете

ВМА режимот на исхрана е прилагоден дури и за оние со здравствени тегоби. Овој режим на исхрана го препорачуваат лекари и претставува најдобар избор доколку сакате да го излекувате целулитот. […]