Ознака: комбе

Вести

Се чека лабораторискиот резултат за возачот на комбето: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот!

Граѓаните треба да ги почитуваат препораките за заштита од коронавирусот, а тие кои имаат симптоми да се јават на телефонските броеви на здравствени служби. Дел од препораките опфаќаат задолжително и […]

Македонија

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија […]

Црна хроника

Изгоре комбе денеска во Скопје од запалени картонски кутии

Денеска во 01,30 часот Б.Г. (47) од Скопје, пријавил дека на улицата „Зендел Џемаил“ биле запалени картонски кутии кои биле во близина на неговото комбе „Волксваген“, при што огнот го […]

Занимливости

Турчин ја возел ќерка си заврзана за комбе

Комбето е снимено во регионот Чанкирис Јалакент, кој се наоѓа северно од главниот град Анкара. Полицијата со помош на регистрациските таблички на возилото го индетификувала возачот и го привела. Се […]

Црна хроника

Пронајден мртов маж во комбе во струшко

39-годишниот П.Ш. од Албанија вчера е пронајден мртов во комбе во атар на струшкото село Ливада, кој бил работно ангажиран како овчар.За настанот полицијата била информирана од страна на Брзата […]

Црна хроника

Комбе излета од патот кај Плетвар

Комбе утринава излетало од патот кај Плетвар.Од полицијата информираат дека кај нив сообраќајната несреќа е пријавена утринава околу 7:25 часот. Според пријавата, на патот Градско-Прилеп кај селото Радобил излетало комбе […]

Црна хроника

Комбе влета во кабина на патарината Глумово

Комбе со скопски регистерски ознаки денес околу 13 часот удрило во кабина на патарината Глумово пред Скопје. Од полицијата за Курир информираат дека полициски, противпожарни и екипи на Итна медицинска […]