Ознака: крем

Кулинарство

Овошје и крем- совршена комбинација за летните денови

Овошен десерт за освежување во топлите денови Потребни состојки: 50мл сок од јагоди 80гр малини 80гр боровинки 6 лажици слатка павлака 250гр маскарпоне 150гр крем сирење 2 лажици шеќер во прав […]

Видео

Видео: И Нутелата е уметност!

Во уметност неодамна се појави и видео каде чоколадниот крем Нутела ја има главната улога. Перформансот почнува така што уметничката доаѓа пред публиката веќе целата во чоколадо, околу половина има […]