Ознака: крокети

Кулинарство

Совршен појадок без мака… Децата сигурно ќе се израдуваат на ова!

Децата ќе ги обожаваатСостојки: За тесто: 500гр компир 120гр брашно 30гр путер 1 јајце 4 чешниња лук 1 чајна лажичка сецкан власец Зачин по желба За фил: Шунка и  кашкавал […]